SKI AREÁL HORNÍ GUNTRAMOVICE
v provozu
Zobrazit na:

Na hory raději do Česka nebo do zahraničí?

Teplota venku klesá. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. Ale i v Česku lze pozorovat výrazné zlepšení. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Jízdné bylo sjezdnoceno, postavena byla spousta nových lanovek a svah je upravován častěji a častěji. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Kam ale jet, když do ČR nechci? Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Ve Francii je ubytování výrazně levnější, díky rozsáhlým ubytovacím komplexům. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 29.1.
zataženo
-5°C
-5°C
Pondělí
30.1.2023
sněžení
-2°C
0°C
Úterý
31.1.2023
zataženo
0°C
0°C
Středa
1.2.2023
zataženo
1°C
-1°C